Procedura zwana TAX FREE dotyczy osób fizycznych nieposiadających stałego miejsca zamieszkania na terytorium Unii Europejskiej, które mają prawo ubiegać się o zwrot podatku zapłaconego przy nabyciu towarów (z wyłączeniem paliw silnikowych) na terytorium Polski, które w stanie nienaruszonym zostały wywiezione przez te osoby poza terytorium Unii Europejskiej w bagażu osobistym.

Przede wszystkim zatem znaczenie ma miejsce zamieszkania turysty. Nie może być to osoba zamieszkująca terytorium Unii Europejskiej. Miejsce zamieszkania turysta może potwierdzić legitymując się na przykład paszportem.

Drugim istotnym warunkiem jest wywiezienie towaru poza terytorium Wspólnoty. Oznacza to, że turysta, który skonsumuje towar w innym kraju należącym do Unii nie będzie miał możliwości ubiegania się o zwrot podatku.

Kolejnym z warunków, jakie musi spełnić turysta chcący otrzymać zwrot zapłaconego w Polsce VAT, jest dotrzymanie określonego ustawą sposobu wywozu. Towar nie może być naruszony, co oznacza, że wszelkie uszkodzenia opakowania mogą być potraktowane jako naruszenie towaru (dokładniej mówiąc - jego używanie), a to powoduje brak możliwości otrzymania zwrotu podatku. Dodatkowo określa się, iż towar powinien być wywieziony w bagażu osobistym. Ponieważ w ustawie pojęcie bagażu osobistego wyjaśniono w rozdziale dotyczącym zwolnień z tytułu importu towarów można się nim posłużyć także i tu:

“Przez bagaż osobisty, o którym mowa w ust. 1, rozumie się cały bagaż, który podróżny jest w stanie przedstawić organom celnym, wjeżdżając na terytorium kraju, jak również bagaż, który przedstawi on później organom celnym, pod warunkiem przedstawienia dowodu, że bagaż ten był zarejestrowany jako bagaż towarzyszący w momencie wyruszenia w podróż przez przedsiębiorstwo, które było odpowiedzialne za jego przewóz.(...)“.

Nasza firma prowadzi sprzedaż Tax Free w punktach:
 

Główna siedziba firmy: 

Krościenko 81

38-700 Ustrzyki Dolne,

woj. podkarpackie

email: sklep (małpa) bamal.pl

UA: +38 0980 368 494

PL: (13) 461 28 50

godziny pracy: pon - sob: 7 - 20

 

Oddział Kraków:

ul. Obrońców Modlina 7e

30-720 Kraków,

woj. małopolskie

email: sklep (małpa) bamal.pl

PL: (12) 307 36 36

godziny pracy: pon - pt: 7-18; sob- 8-13

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Accept More info Reject